• Na nudistické pláži jsem nikdy nebyla, ale zbloudilého nudistu na běžném koupališti jsem již několikrát zahlédla a nutno říct, že mě vždy překvapil. Ano, překvapil, byli to spíše muži - nudisti než ženy - nudistky. A tím se dostávám k hlavnímu tématu, kterým jsou "muži" a o těch také budu na nudistka.blog.cz psát.

Samoživitelka

27. února 2019 v 9:27 | nudistka |  Muži x ženy
"Jsem matka samoživitelka." vymlouvá se Zuzka. "Já vím, jsem hrozná." dodává a na mne to působí jako jed. Už to není jen výmluva, ale strategie, úhybný manévr jednoho chronika, který chce mít svůj klid, bez ohledu na to, jak to vypadá a jaké to má následky.
"Zuzi, myslím, že kdyby si s Harym chodila na cvičák, tak by ti doma nedemoloval nábytek." "Vylítal by se, zklidnil, nemluvě o tom, že by za tebou přestal chodit jako ocásek." Chápavě přitaká, zhodnotí, že je to dobrý nápad, ale nikdy ho tam nevezme. "Jsem hrozná panička."
"Jaký si měla víkend?" "Dobrý, děkuju. Trochu jsem poklidila dům, pustila Haryho na zahradu, vyžehlila prádlo a …" "Marcelka chtěla jít bruslit." "No, super." zajásám. "Nikam jsme nešly." "Proč ne?" jsem zklamaná. "Vždyť mě znáš, víš, že nikam nechodím." "Aha, to je škoda, mohla to být legrace." "Vždyť bruslit může celý život." "Co?" nechápu. "Marcelka je ještě malá holka, ale nezapomeň, že dlouho nebude." "Já vím, jsem hrozná matka."
"Ještě tě bolí ty zuby?" vyptávám se Zuzky. "No jo." procedí. "Byla si u doktora?" "Ne." "Tak tam zavolej." "Zavolám." "Už si volala tomu doktorovi?" "Ještě ne." "Jsou dvě minuty po osmé, můžeš volat, už tam určitě bude." "Ano, mami, už tam volám." dobírá si mě. O dvě hodiny později a tři prášky na bolest zahajuji další křížový výslech "Tak co ti řekl?" "Mluvila jsem se sestřičkou, doktor je na zákroku." "Vezmou tě?" "No jo, mám tam být v půl páté." "Super." raduju se. "Uleví se ti." "Ale já se bojím." "Zuzi, já vím, ale to bude dobrý." "Musím jít na nehty." vzpomene si. "Tak tam nechoď." "Tam musím." "Dobře, ale k tomu doktorovi půjdeš taky, že jo?" ujišťuji se. "Ano, půjdu."
Večer mi Zuzka píše, že má horečku 39,3 °C. "To mě mrzí, byla si s tím u doktora a co ten zubař?" "Nebyla jsem u doktora. Zubař mi řekl, že jsem měla přijít dřív. Ten zub je mrtvý a mám tam zánět." "A teď máš z toho horečku?" "Asi jo." "Okamžitě musíš k doktorovi, máš tam pohotovost i nemocnici, tak jeď." "Nemůžu, pila jsem." "Cože?" "Pila jsem, nemůžu řídit." "Řekni Lukášovi, ať tě tam odveze, popros souseda, jeď autobusem nebo si zavolej taxi." "Lukášovi říct nemůžu, pojedu až ráno." "Proč ne?" "Protože se u mne stavil Milan." "Aha." Pomalu mi to dochází. "A na nehtech si byla?" nedá mi to se nezeptat. "Jo, jo, byla, vypadá to dobře, paní mi udělala …" juchá mi do telefonu.
V pondělí mi u kávy vypráví, jak se s Milanem opili. "Mám okno, asi jsem s ním spala." "Asi?" "Ne asi, ale určitě, protože nemůžu chodit." uchychtne se. "Co Hary, co Marcelka, co zuby a co ta horečka?" vyptávám se. Zuzka se na mne podívá a řekne "Já vím, jsem hrozná?" "Cože?" "Jmenuji se Zuzka a jsem alkoholička."

Měli jste nebo máte zkušenost s člověkem alkoholikem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Padesátka Padesátka | E-mail | Web | 27. února 2019 v 9:32 | Reagovat

Jsem taky samoživitelka, ale nechlastám, aspoň teda ne takhle... :-D

2 nudistka nudistka | Web | 27. února 2019 v 9:41 | Reagovat

[1]: Padesátka, ano, Zuzka chlastá, její problém je alkohol a chlapi. Vypít denně 2 litry alkoholu je prostře moc. Je sice samoživitelka, ale vydělává dvakrát tolik co průměrný člověk. Její bývalý manžel funguje, o výdaje se dělí, za mne to není ten případ maminy, co má 2 až 3 práce, aby všechno finančně zvládla, protože bývalý partner neplatí a přesto, že neví kam dřív skočit, tak funguje, nepije a je to mamina jak má být, viděno mýma očima. ;-)

3 Padesátka Padesátka | E-mail | Web | 27. února 2019 v 9:45 | Reagovat

[2]: Můj Ex platí, mám práci a brigádu a dítě stejně vzdychá, že nemáme prachy. Je rozmazlený a líný, dobře mi tak...
Včera jsem měla tři malý plzně a panáka slivovice po hodně dlouhý době...asi tak.
Jinak lidem, co hodně pijí se vyhýbám, jsem hnusná, ale opovrhuji jimi.

4 nudistka nudistka | Web | 27. února 2019 v 9:57 | Reagovat

[3]: Padesátka, já vím, není to lehké. Děti prostě chtějí to, co vidí u druhých, moc nepřemýšlí nad tím, kolik to stojí a co dá práce vydělat peníze, ale jednou to pochopí. Zajít si s kamarádkou na pivo nebo víno je "OK" pokud to není denně. Myslím, že jsem viděla dost, abych mohla s klidným svědomím říct, že alkohol je metla. Lidem, co pijí se také vyhýbám. Necítím opovržení, ale zklamání. Říkám si, že je ten člověk asi hodně nešťastnej, když se pomalu, ale jistě upíjí k smrti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama